10. kapitola- Ples 1/2

12. prosince 2011 v 12:51 | Gabux |  To je průser!
Áaaa, nějaký hovado mě mlátí polštářem. To je snad zlej sen. Tady chce někdo umřít.
" No ták! Vstávej!" Arya. Zabít. Hned!
" Doufám, že máš dobrý důvod mě budit." Jestli ne, tak elfská princezna zemře. A to přece nechceme, ne?
" Jo. Budou čtyři hodiny." Čtyři? Tak brzo? Co blbne? Čumím na ni, jak debil….
" Čtyři. Odpoledne." Upřesní. A Doprdele.
" Proč jsi mě nevzbudila dřív?" Rychle vyletím z postele a zakopnu o koberec….super. Dneska nám to pěkně začíná. Vyškrábu se na nohy…
" Já se vážně snažila. Prvně jsem tě budila na oběd, ale ty jsi mi dala polštářem do hlavy a mumlala jsi něco o mafii." To si ani nepamatuju….ale to je teď vedlejší.
" V kolik je ten ples?"
" Před šestou bychom měli vycházet." No super, to mám necelý dvě hodiny na přípravu. A nevím, co si mám vzít na sebe! Navíc tady s sebou nic nemám!
" Nemusím si brát šaty, že ne? Řekneme, že se u nás šaty nenosí. Na to nemůžou nic říct." Šaty NECHCI!
"No, já nevím…"
Dalších dvacet minut jsem hustila do Arya, že si šaty nevezmu. Prvně nechtěla povolit, ale nakonec to pod nátlakem vzdala a donesla mi nějaký hadry " na lepší příležitost". Musím říct, že nejsou špatný! Čekala jsem něco horšího…Donesla m i černý kalhoty a bílou halenku s dlouhými rukávy. Rukávy byly na konci rozstřihnutý…E? Proč tu krafám o halence?! Sakra! Já tu melu nějaký žvásty a ono je čtvrt na šest! Rychle si oblíknu kalhoty a halenku a jdu hledat Aryu, jestli nemá nějaký gumičky, nebo něco….s tímhle hárem nikam nejdu!
" Aryo?" Kde sakra je? Zrovna, když ji potřebuju, tak ji nemůžu najít.
" Tady jsem." Slyším, jak volá z vedlejší místnosti, tak se tam jdu kuknout….Arya sedí před zrcadlem a dělá si nějakej účes….
" Nemáš nějaký gumičky, nebo sponky do vlasů?"
" Určitě. Už budu, tak sem můžeš jít. Já si zatím vyberu šaty." Arya si dala do vlasů nějakou kytku, nebo co a uvolnila mi místo…

Vlasy jsem si vzadu spletla do jednoduchýho drdolu a vystrčila sestříhanou ofinu….pak jsem našla něco jako pudr….teda doufám, že to byl pudr, protože jestli ne, tak nechci vědět co to mám na ksichtu…Stihla jsem to tak, tak. Je něco po půl šestý a Arya mě už honí ať jdu….

" Chovej se prosím tě slušně." Arya mi dává poslední pokyny, mezitím co jdeme dolů do haly. Copak já se někdy chovám jinak, než slušně!?
"Jasně." Arya se na mě nedůvěřivě podívá.
" CO je?"
" Ale, nic. Jen, že tě znám pár dní, ale připadá mí to, jako když tě znám spoustu let." To já ji znám pár let….sice jenom z knížky, ale co… Už stojíme v hale a jdou k nám ti dva exoti, s kterýma máme jít na ples. Musím uznat, že jim to sluší. Murtagh má na sobě černý kalhoty a tuniku. Eragon má tunikou akorát hnědou….
" Můžeme?" Zeptá se Eragon Aryi a chytne ji za ruku. Arya kývne a odchází s Eragonem…A co já? To mě tady nechá samotnou?
" Kde máš šaty?" Murtagh mě vytrhne z přemýšlení.
" Já jsem ti říkala, že si je vezmu, až si je vezmeš ty." Vypláznu na něj jazyk a jdu do tý obrovský síně, kde je ples…Murtagh mě chytne za ruku a jde se mnou….
Ty vole! Tady je lidí, jak smetí…Arya s Eragonem se mi ztratili z dohledu, takže musím spolíhat na toho exota….Mimochodem…všichni se na mě dívají, jak na blázna…no, co tak nemám šaty no…
" Mňam." Olíznu se, když vidím to jídlo. Podívám se na Murtagha, co on na to. Ten se jenom usměje a jde se mnou ke stolu s jídlem. Páni to je jídla! To by mi vystačilo na tři dny! A mají tu i nějaký sladkosti….mňamky…
" Nech něco i ostatním." Dělá si ze mě srandu Murtagh, ale cpe se taky….ten ať mi něco vyčítá…
Právě se cpu zákuskem, když si všimnu, že tu je Nasuada…
" Zdravím." Pozdravím Nasuadu a jdu k mí.
" Vidím, že sis nakonec prosadila svou."
" Kdo umí ten umí." Nasuada se upřímně zasměje.
" Jsem ráda, že jsi přijala pozvání. Jsi velice zajímavá. Doufám, že u nás nějaký ten čas pobudeš."
" To já taky."
" Ráda bych si s tebou povídala, ale musím přivítat hosty."
" Tak to si užijte." Obě dvě se rozesmějeme a tím přilákáme pozornost ostatních… Obrátím oči v sloup a jdu se dál cpát….Když přijdu ke stolu, tak Murtagh něco nasává….že by alkohol? Hm. Jdu to ukouknout…

Maj tady moooooc dobrý pití. Kam se na ně hrabeme. Měla jsem, ale osm panáků. Ale jsem v poho….no jo….cvik je cvik…..Murtagh jich měl, ale pět a prej, že už nebude…..cucák.
" Vážně jsi v poho?" Murtagh mě sleduje, jako kdybych vypila polovinu sklepu….
" Neboj. Já nejsem žádnej začátečník." Jůůů Arya s Eragonem. Ty dva jsem už asi dvě hodiny neviděla.
" Aryóóó." Rozběhnu se za ní. Arya se na mě jenom pobaveně dívá.
" Hrozně jsi mi chyběla." Přiznám se.
" Však ty mě taky." Odpoví s úsměvem.
" Kde jste byli?" Snažím se z ní vytáhnout informace.
" Chvíli jsme tančili a potom se bavili s hosty." No jo. Murtagh se taky bavil s hosty. Chvíli jsem tam s ním stála, ale pak mě to přestalo bavit…
" Hm. Super zábava." Protočím oči a jdu si sednout za nějakej stůl, co tam je….Všichni jdou se mnou.
" A ty jsi netančila?" Ptá se Arya.
" Zbláznila ses? Viděla jsi mě včera?!" Nikdo nic neříkal….protože se mi smáli……..potvory jedny….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama