Narodili jsme se do správné doby?

13. listopadu 2011 v 21:44 | Gabuxa |  Úvahy
Tak trošku kratší úvaha :)


Neustále musíme poslouchat jak jsem nejhorší generace. Ale je to pravda? Narodili by jsme se raději do jiné doby? Proč mají ty starší generace nutkání pomlouvat naší generaci?

My si myslíme, že jsme se narodili do správné doby. Možná jsme nejhorší generace, ale možná je to proto, že máme více možností. Kdo by se chtěl z naší generace narodit v době válek, komunismů a dejme tomu bez elektřiny? Myslíme, že asi nikdo. Proč by jsme se měli vzdávat těch možností, které máme? Starší generace nám neustále vytýkají naše způsoby mluvení, chování a tak podobně. Možná by jsme se měli chovat lépe. Hlavně k důchodcům a starším lidem. Třeba je pustit na sedačku (no přiznejte, kdo z nás to dělá?! :D ), slušně pozdravit, poděkovat, poprosit a bůh ví co ještě. Ale proč nás všechny házet do jednoho pytle? Všichni nejsme takoví! Vždyť v každé generaci jsou takoví ti nevychovanci. Žádná generace není dokonalá! Možná zrovna jsme nejhorší, ale co když přijde ještě horší? Co budete říkat pak? Někteří z Vás starších nás i uráží. To, že nepustíme staršího člověka sednout ještě neznamená, že jsme nevychovaní. Třeba ho pustit nemůžeme z nějakého důvodu, o kterém ostatní nemají ani páru (např. operace nohy, kolena,….). Ano, asi se neučíme tak dobře jako minulé generace. Možná na učení kašleme, alejsou to naše známky a naše budoucnost.Myslíme, že je na každém člověku, jestli si bude ničit zdraví nebo ne.Ano, je to škodlivé, vždyť většina z nich si je vědoma toho co dělají a počítají i s následky svého počínání. Nevyčítejte nám něco, co sami děláte. (například to kouření že? :D) Vždyť někteří z těch menších si berou příklad od vás! To samé platí u pouštění v autobuse (nebo někde jinde) na sedačku. Málo kdo z generace našich rodičů to dělalo když byli v našem věku. Myslíme si, že všechny generace jsou stejné. Každá generace má svoje plusy a mínusy. Vždycky si ta starší generace bude myslet, že je ta lepší. Takhle to bylo, je a bude! A nikdo to nezmění. Je to jako nějaká nemoc, která se šíří rychlostí blesku. Teď si myslíte, že jsme nejhorší my a zanedlouho to bude zase ta další generace a další, další a další. Je to nekonečný koloběh, ze kterého není úniku. Myslete si o nás co chcete, ale uvědomte si, že jste takový taky byli. My jsme rádi, že jsme se narodili teď a ne jindy.


P.S. - úvahu jsem psala společně s kamarádkou :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 magicforever magicforever | Web | 17. listopadu 2011 v 15:08 | Reagovat

Celkom pekne. Suhlasim s tym , ze dospely nas hadzu na jednu kopu- hodne to zavisi aj od vychovy, ktoru dostavame prave od rodicov a okolia, teda dospelych. Potom sa ani necudujem, ked idem v skole po chodbe a daky prvak zacne nadavat a mysli si aky je "Cool", pri com ani nevie co tie slova poriadne znamenaju. Ale ako by ich inak vedel keby to nepouzival niekto z jeho okolia? Dospely sa stale len stazuju, ale neuvedomuju si , ze je to ciastocne aj ich chyba...
boze taky dlhy koment, musim sa zacat kontrolovat :D

2 gabux-mix gabux-mix | Web | 17. listopadu 2011 v 21:43 | Reagovat

:D Přesně tak :D

P.S.- zvykneš si :D já mám někdy také takové záchvaty kdy píši hrozně dlouhé komenty :D

3 Natali Natali | Web | 18. listopadu 2011 v 11:41 | Reagovat

Jo, hezky jsme to napsali. :D.

4 gabux-mix gabux-mix | Web | 18. listopadu 2011 v 15:31 | Reagovat

Že jo :D taky si myslím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama