Můj život služky- prolog

13. listopadu 2011 v 20:04 | Gabuxa |  Můj život služky!
Uslyšela jsem za sebou dusot kopyt.
Nebylo pochyb o tom, kdo za mnou jede. Galbatorixovi vojáci. Ovládla jsem nepřekonatelnou chuť, zakousnout se do stromu a dělat suchou větev.
Něco mi říká, že by si mě stejně všimli. Donutila jsem se uklidnit. Sice jsem navenek vypadala odhodlaně, ale
uvnitř jsem se celá klepala a snažila se počítat do deseti. V tom stresu mi nějak vypadlo z hlavy, jaký číslo následuje po šestce. Takže celý uklidňovací proces byl v háji. Byli blízko. Stihla bych odbočit z cesty a někam se zahrabat? Než jsem stihla zrealizovat svůj plán, tak jsem za sebou uslyšela hlasy vojáků. Něco na mě pokřikovali. Zrychlila jsem krok. Opravdu jsem nebyla, tak naivní a myslela si, že jim uteču. Byla jsem blízko města a doufala jsem, že na někoho narazím. Bohužel moje štěstí zůstalo někde za rohem.
" Kampak kočičko? Snad bys před námi neutíkala?" Viděl se ten chlap někdy v zrcadle? Kdyby zrcadlo mělo rozum, tak by vzalo nohy na ramena a utíkalo by, co nejdál by to šlo. Ohlídla jsem se přes rameno a tiše zaklela. Bylo jich hodně. Nejspíš se vraceli z nějaký výpravy.
" Taková sladká tvářička. Nechce potěšit osamělého muže?" Dva z nich mě už dohnali a jeli na svých koních po mém boku.
" Ne," vztyčila jsem bojovně hlavu. Nehodlám se teď vzdát, když jsem sem šla takovou dálku. Před rokem mi galbatorixovi vojáci zabili rodiče a od tý doby jsem na cestách. Moje nohy mě tentokrát dovedly do Uru´beanu. Začínám pochybovat o svém rozhodnutí. Najednou se mi tohle město nejeví jako bezpečné. I když, který město v týhle době je?
Města, která se nechtěla připojit ke Galbatorixovi vypálily a ty které zůstaly, okupují vojáci. Jeden z vojáků seskočil z koně a chytil mě za vlasy. Očima jsem těkala po ostatních vojácích, kteří nás mezitím stihli dohonit.
" Cože jsi to řekla?" uchechtl se.
" Říkala jsem, že smrdíš." Druhý voják se začal smát. Což se o tom, který mě držel za vlasy, říci nedá. Prudce mi za ně trhl. Potichu jsem zaskučela. To mám z toho, že je mám dlouhý. Kdyby si je ostříhala, tak by byl klid.
" Líbí se mi."
" Já ji viděl první!" osopil se ten, co mě držel za vlasy. Mám takový pocit, že mu ty vlasy zůstanou v ruce, jestli ještě chvíli bude takhle gestikulovat.
" Pánové, já vám uhnu, ať si to vyřídíte," navrhnu nevině. Stisk kupodivu trochu povolil. Muži si mezi sebou začali vyměňovat názory. Na nic jsem nečekala a vzala jsem nohy na ramena. Nevšimla jsem si, jestli za mnou někdo běží. Teď jsem měla úplně jiný starosti. Hlavně nenarazit do stromu nebo nezakopnout o pařez. Nejspíš jsem našla svoje ztracený štěstí, protože jsem narazila na řeku. Moc jsem se nerozhlížela. Prostě jsem do ní skočila a začala plavat na druhou stranu. Na mělčině jsem ještě došlápla, ale pak už byla voda moc hluboká. Na pravým rameni mě tížil můj uzlíček s věcmi. Sice jsem toho moc neměla, ale teď mě i ta trocha táhla ke dnu. Vojáci se zastavili na kraji řeky. Očividně je pan G, jak já říkám Galbatorixovi, nenaučil plavat. Začala jsem se smát, ale nalokala jsem se vody. Sakra. Smát se jim budu až vylezu. Když jsem doplachtila na druhý břeh, tak jsem byla víc mrtvá než živá. Proud byl docela silný a divým se, že mě to neodneslo až do Dračích hor. Otočila jsem se, abych zjistila, jak jsou na tom ti amatéři. Něco na mě zuřivě řvali. Na toho chlapa, co mě držel za vlasy, jsem zařvala něco v tom smyslu, že pořád může píchat se svým kolegou a se smíchem jsem utekla. Na poslední chvíli jsem se otočila. Ještě na něco jsem zapomněla. S vítězným obličejem jsem na ně vystrčila prostředníček. Teď už je to dokonalý. Chtěla jsem běžet dál do ale do někoho jsem narazila.
" Uhni, ty blbče!" stihla jsem ještě zaprskat a pak mě konečně napadlo, podívat se do koho jsem to vlastně narazila.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Špunt Špunt | Web | 15. července 2012 v 11:54 | Reagovat

peknééé:) dem hned citat dalej:)

2 Gabux Gabux | Web | 16. července 2012 v 11:01 | Reagovat

:) jůů

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama